Kochani posiadamy wolną przesłodką koteczkę z z miotu G Gruszkę a 03 ur. 14.02.2022, rodzice to Wiki & Linus, jak również kocieta z miotu H, Holly a 03, Humus a 04, Hołk n 03 ur. 14.05.2022, rodice to Gliceria & Yukon.... Jeśli jesteś zainteresowany, zadzwoń do nas a uzyskasz więcej informacji, zdjecia, filmy...

 

 

Prowadzimy hodowlę tylko i wyłącznie kotów rasy  Ragdoll, nie posiadamy kociaków rasy Maine Coon. Nie sprzedaję kociaków do hodowli. Nie udostępniam kocurów do krycia. Jeśli nosisz się z zamiarem nabycia kota bądź innego zwierzaka do domu, musisz być przygotowany na jego zwierzęce instynkty. Zastanów sie dwa razy. Czy jesteś pewny swojego wyboru. W innym przypadku nie podejmuj takiej decyzji. Kot szczęśliwy, to kot posiadający ludzkie i kocie towarzystwo. To kot, który jest pełnoprawnym członkiem rodziny, a nie tylko przedmiotem codziennego użytku.

Stres u Kota

Koty to zwierzęta posiadające bardzo wrażliwą psychikę i niezwykle łatwo wywołać u nich stres. Najczęściej nie zdajemy sobie sprawy z tego, że to co dla nas wydaje się oczywiste i błahe dla kota może stanowić problem i wywołać sytuację stresową.

Stres dla  kota może być bardzo groźny. Znacznie obniża odporność  organizmu.  Często wywołuje wiele chorób i dolegliwości, nawet jest w stanie doprowadzić zwierzę do śmierci. Najbardziej niebezpieczną chorobą wywołaną przez stres jest FIP (zapalenie otrzewnej), który w bardzo krótkim czasie prowadzi do śmierci kota.

Więcej…