Kochani nie posiadamy już wolnych kociąt, ale niedługo będą dostępne kociaczki Wiki & Linusa urodzone 02.07.2020 (seal bicolour i blue bicolour).

 

 

APEL do Was wszystkich kochani. Nie pozbywajcie się zwierząt z powodu alergii. To najczęstsza przyczyna porzuceń, pozbyć się i problem z głowy. Najbardziej bezsensowna rzecz jaką robimy naszemu pupilowi (członkowi rodziny). Po czym okazuje się, że problem i tak nie ma końca. Nie szukamy rady ani wyjścia z sytuacji. Po co, przecież to tylko zwierzę, dla wielu jeszcze przedmiot, zabawka na pewien czas... Z alergią można żyć, można znależć wyjscie z sytuacji. Można i jestem tego przykładem, proszę nie tłumaczcie wszystkiego alergią... Odwiedźcie schroniska, a potem uruchomcie wyobraźnię. A zobaczycie siebie na miejscu tych zwierząt, za kratami, bez uwagi i miłości. One tam są z naszej winy, nie wybrały dla siebie takiego losu. 

Prowadzimy hodowlę tylko i wyłącznie kotów rasy  Ragdoll, nie posiadamy kociaków rasy Maine Coon. Nie sprzedaję kociaków do hodowli. Jeśli nosisz się z zamiarem nabycia kota bądź innego zwierzaka do domu, musisz być przygotowany na jego zwierzęce instynkty. Zastanów sie dwa razy. Czy jesteś pewny swojego wyboru. W innym przypadku nie podejmuj takiej decyzji. Kot szczęśliwy, to kot posiadający ludzkie i kocie towarzystwo. To kot, który jest pełnoprawnym członkiem rodziny, a nie tylko przedmiotem codziennego użytku.

Wprowadzenie kota do nowego domu.

Zmiana miejsca u kota powoduje sytuacje stresowe, dlatego  koty po przyjściu do nowego domu często chowają się w różnych zakamarkach. Przestają jeść, pić wodę i korzystać z kuwety. Powinniśmy bacznie zwierzę obserwować. Wykazać się cierpliwością i zrozumieniem jeśli kotek w pierwszych dniach nasiusia nam na łóżko, ulubioną poduszkę lub po prostu poza kuwetę (czytaj: Zanim zdecydujesz...). Niektóre zwierzęta próbują w ten sposób zostawić w nowym miejscu swój zapach. Nie należy tego traktować jako objaw złośliwości, czy brak wyrobionych nawyków higienicznych.

Więcej…